Instagram

Neljas Sääsepirina Alguse Kontsert kutsub taas hullutavast ilmakärast eemale Soomaale

Sääsepirina Alguse Kontsert tuleb jälle! Juba neljandat aastat Soomaa taluõuedel ringi tiirutav õdus kodufestival jõuab tänavu tagasi sinna, kust kõik alguse sai, Mardu talu õuele. Kontsert toimub laupäeval, 4. juunil.

Nagu Sääsepirina Alguse Kontserdil tavaks, alustatakse õhtut rahulikumate helidega, et siis suveöö edenedes uue päeva künnisel veidi pöörasemate helide saatel end unehõlma tantsitada.

Loe lisaks

Sääsepirina alguse kontsert tuleb kolmandat korda

“Ilus ta ei ole: lage heinamaa, heinaküünid, kuhjad, harva puudega" laulis Ajavares 2013. aastal Mardu talu õuel ning tõmbas sellega käima Sääsepirina Alguse Kontserdi. Ja tegi seda sellise hooga, et tänavu tuleb kontsert juba kolmandat korda. Esimeselt õuelt üle Tipu Looduskooli hoovi on pirin jõudnud ringiga Karuskose tallu. Iga uue aastaga on kontserdikoht ja uued kampa hakanud korraldajad toonud endaga ka uusi mõtteid. Nii kestab pidu tänavu ka veidi pikemalt. Mõnusate vestetega metsa väest ja mõttest teeme algust juba kontserdi eelõhtul, 29. mail. Kontserdipäeva 30. mai juhatavad sisse Kulno Malva muusikalised uitamised ning suurel laval löövad pillid helisema kell 19.00. Lavaks on tänavu Karuskose vana küün, kus oma helipilte manavad Soomaa uduvehmeis kevadõhtusse Uku Kübar ehk Kaabu, Maarja Nuut, Imandra Lake ja Kostja Tsõbulevski bänd
Loe lisaks

"Sääsepirin" sai Eesti Disainiauhindadel ette hõbedased prillid

Soomaal ei saa suvel sääsepirinast mööda ühel ega teisel moel. Samuti ei saa me mööda tõsiasjast, et julgete päralt on maailm ja segased ideed on need, millest lõppeks saavad teetähised ajalooraamatutes ja muuseumiseintel. Sääsepirina Alguse Kontsert ja seda tutvustavale posterile Kultuuriplakati ja Eesti Disadiniauhindadel omistatud äramärkimised on selle mõtte elavaks tõestuseks.
Loe lisaks

Esimene Sääsepirina Alguse Kontsert oli inspireeriv!

1. juunil 2013 toimus Mardu talu õuel esimene Sääsepirina Alguse Kontsert. Kontserdil astusid üles Helsingis elav Soomaa juurtega folk-poppi viljelev Pastacas, kitarrist ja helilooja Argo Vals, jazzi taustaga Ajavares ning pärimusmuusika duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu. Muusika kõrvale pakuti ausat toitu pop-up kohvikus Magda. Lastele oli avatud tegelusõu.
Loe lisaks