Instagram

Neljas Sääsepirina Alguse Kontsert kutsub taas hullutavast ilmakärast eemale Soomaale

Sääsepirina Alguse Kontsert tuleb jälle! Juba neljandat aastat Soomaa taluõuedel ringi tiirutav õdus kodufestival jõuab tänavu tagasi sinna, kust kõik alguse sai, Mardu talu õuele. Kontsert toimub laupäeval, 4. juunil.

Nagu Sääsepirina Alguse Kontserdil tavaks, alustatakse õhtut rahulikumate helidega, et siis suveöö edenedes uue päeva künnisel veidi pöörasemate helide saatel end unehõlma tantsitada.

Kontserdil astuvad üles Verbarium, kes mõne aasta eest August Sanga ja Kersti Merilaasi luulest inspireerituna sõnadele sobivaid helipilte looma asus. Neile järgneb oma hetketi sõgedavõitu helikeelega mitu aastat Sääsepirinale oodatud Barbariz. Esimese rahvusvahelise pundina Sääsepirina Alguse Kontserdi üles astuva ungari-eesti trio Porteleki/Tärn/Pärnoja loomingus on suvehaku esimesse nädalavahetusse hästiistuvat folki, jazzi ja rokki. Öö hakul lava hiivav Micucu viib kontserdikülalised võimsale alternatiivsele instrumentaalsele rännakule, misjärel antakse tuld uut päeva tervitada soovivatele tantsujalgadele Sander Mölderi krutitud helisegude saatel.

Kui kontserdil üles astuvad muusikud annavad kütet hingele, siis samavõrra kütkestavat täidet kehale pakub üheks õhtuks sisse seatav kohvik “Magda”.

Ka nooremad festivalikülalised ei jää tähelepanuta – Dagmar Tipu Looduskoolist hoolitseb selle eest, et lastel oleks tegevust, rõõmu ja teadmistega vürtsitet lusti võrdselt lapsevanematele pakutavate muusikaliste rännakutega. Dagmar ootab põngerjaid vanuses 4-10 aastat.

“Tundub, et see kõik kokku töötab ja on ilus ja hea. Me oleme leinud igal aastal kontserdiga hulga häid uusi sõpru ja kohanud vanu kamraade, kes enne suurt suve ja sääsepirinat leiavad jälle ja jälle tee hullutavast ilmakärast eemale kontserti ja kogu seda ümbritsevat loodust nautima” ütleb kontserdi programmijuht ja Mardu talu peremees Rait Parts.

Kontserdi korraldajad hoiavad kõigis oma tegemistes mõistlikku joont ja inimese mõõtu, sestap on ka tänavu pileteid müügis piiratud hulk. Täpsemat infot piletite ja muu vajaliku kohta saab siit.

Lisa kommentaar

Email again: