Instagram

"Sääsepirin" sai Eesti Disainiauhindadel ette hõbedased prillid

Soomaal ei saa suvel sääsepirinast mööda ühel ega teisel moel. Samuti ei saa me mööda tõsiasjast, et julgete päralt on maailm ja segased ideed on need, millest lõppeks saavad teetähised ajalooraamatutes ja muuseumiseintel. Sääsepirina Alguse Kontsert ja seda tutvustavale posterile Kultuuriplakati ja Eesti Disadiniauhindadel omistatud äramärkimised on selle mõtte elavaks tõestuseks.
Tänavu kevadel toimunud Sääsepirina Alguse Kontsert oli ideena lauasahtlites ja paberinurkadel vedelenud juba 2008. aastast. Mõttena omajagu apetiitne, tundus plaan tegelikkuses aga liiga ogar, et keegi reaalselt võiks või tahaks sellise avantüüriga kaasa tulla – keerulised ilmaolud, raskesti ligipääsetav koht ja kultuurisündmustest pungil kalender kõnelesid justkui kõik ürituse õnnestumise vastu.

Aga võta näpust – ideed esinejatele presenteerides ning siin ja seal mõtet põrgatades oleme me tänaseks jõudnud nii kaugele, et uue kontserdi plaanimine on hoos ja seda tänu kiidusõnadele ja poolehoiule, mida oleme saanud kuulajatelt, esinejatelt kui ka abiks olnud vabatahtlikelt.
Siinkohal tehke endale kalendirsse märge, et 2014. aastal algab sääsepirin Soomaal 31. maikuu päeval.

Selle loo õppetund laia pintsli ja bravuurika punase värviga tõmmatult on meie jaoks järgmine:
  • Ära kuula "kurbade hala ja vareste vaakumist". Kui su ideele on vähemalt viis toetajat, võib olla kindel, et piisava tähelepanu korral saab neist peagi 50, 500 või ka 5000.
  • Mõtle alati natuke suuremalt! Mis võiks sinu ideest saada aasta, kümne või ka saja pärast?
  • Haara alati kampa parimad meistrid, sest nii saab sinu mõte algsest veel väärikama vormi.
  • Ära pusi üksi, vaid usalda oma meeskonda – kord juba teele kaasa tulnud inimesed oskavad väärtustada oma panust ja teiste tööd ning sellest kokku saabki see Kõige Paremini Õnnestunud päev teie elus (kusjuures nädalas on teatavasti seitse päeva ; ).
Ja kui eriti hästi läheb, saate ette ka hõbedased prillid, sest kuldseid seekord lihtsalt välja ei antud!

Lisa kommentaar

Email again: