Instagram

Neljas Sääsepirina Alguse Kontsert kutsub taas hullutavast ilmakärast eemale Soomaale

Sääsepirina Alguse Kontsert tuleb jälle! Juba neljandat aastat Soomaa taluõuedel ringi tiirutav õdus kodufestival jõuab tänavu tagasi sinna, kust kõik alguse sai, Mardu talu õuele. Kontsert toimub laupäeval, 4. juunil.

Nagu Sääsepirina Alguse Kontserdil tavaks, alustatakse õhtut rahulikumate helidega, et siis suveöö edenedes uue päeva künnisel veidi pöörasemate helide saatel end unehõlma tantsitada.

Loe lisaks

Maal elamine on pidev kontide ja ajurakkude ragistamine

MERLE KARRO-KALBERGi intervjuu Mardu talu peremehe Rait Partsiga ajalehest SIRP

Rait Parts: „Praeguste maaelu puudutavate otsuste põhjal võib arvata, et meil polegi enam põhjust 200 või 300 aastat ette mõelda.“

Merle: Üleilmne linnastumine ei ole Eestist mööda läinud. Paisuvad linnad, perifeersed asulad ja tühjenevad maapiirkonnad kujundavad ümber traditsioone, ühiskonda ning ruumi. Maaelu hoiavad ülal turism ja üksikud entusiastid. Tootmismaastik on muutunud lustimaastikuks, mis suvel ilusa ilmaga linlase meelt lahutab, kus närv puhkab. Soomaa metsade ja vete vahele Mardu tallu kolis klaasikunstniku ja kokaharidusega Rait Parts üksteist aastat tagasi. Raius juba XVII sajandil kaardile märgitud talukoha võsast puhtaks, rajas kodutoitlustusrestorani Punane Raamatu Restoran, korraldab ehtenäitusi ja neljandat aastat järjest „Sääsepirina alguse kontserti“.
Loe lisaks

Mardu õppetunnid Seikust vol2 - mentorite tähelepanekud ja tarkused

Eelmisesse postitusse SEIKUs käigu kohta said kirja üldised seigad ja pidepunktid. Üheks oluliseks nüansiks Seiku programmis olid mentorkohtumisted. Kokku käis mentoriks 25 erinevalt elualalt pärinevat nägu. Laias laastus käisime nendega läbi teemad nagu ärimudeli testimine, lugude jutustamine, meediasuhtlus, eesmärkide planeerimine ja saavutamine, eksport jne. Igalt üles astunud mentorilt saime meie kõrvade vahele nii mõnegi meeldejääva mõtte. Tagasi vaadates tundub patt neid jagamata jätta – ehk on abiks teistelegi. 
Loe lisaks

Meie uus koduleht ja katsetused E-poega

Novembrikuuga sai meil joon alla kahe olulise tööga. Koduleht aadressidel mardu.ee / mardu.org liikus uuele põhjale ning GRAMi preilidega koostöös tehtud sääsemärgid said müügile e-poodi. Mõlemad ettevõtmised ei ole päris esmakordsed katsetused, kuid mõlemast valikust tahaks siin paari sõnaga kirjutada, sest taaskord on tunne, et nii võime ehk ära hoida jalgratta leiutamise neile, kes samade teemadega maid ja puid jagavad. 
Ehk et kodulehe ülespanek ei ole tegelikult tuumateadus ning e-kaubandusse sisenedes võib oma poe asemel teha koostööd teistega. Mõlemal meie poolt proovitud ja soositud juhul on abiks oma ala spetsid, kellega koostöös on tulemus kiiremini saavutatav, kui ise jalgratast leiutades.
Loe lisaks

Mardu õppetunnid sotsiaalse ettevõtluse inkubaatorist. Vol1

Foto: Martin Sookael
Augusti viimastel päevadel lõpetas sotsiaalse ettevõtluse inkubaatori SEIKU esimene lend. Mardu stuudio meeskond Anu isikus läbis oktoobrist detsembrini kestnud eelinkubatsiooni ja sellele järgnenud põhiinkubatsiooni veebruarist augustini. Vaatame enda kui teiste tarvis sellele ajale tagasi ja jagame tekkinud tähelepanekuid paaris järgnevas postituses.

Algatuseks olgu aga ära öeldud, et ükski inkubatsioon või tugisüsteem ei ole imerohi või võluvits, eelkõige sõltub ikka endast, kui palju kasu sealt saab. Aga enesekindluse ja selgemate sihtide nimel julgeme me inkubatsiooni kõigile soovitada.


Suured tänud SEIKU meeskonnale eesotsas Kadi Ingrid Lillese ja Aune Lillemetsaga, kõikidele mentoritele ja kaasinkubantidele!
Loe lisaks

Ehtekunstnik Elo Uibokand ammutas Mardul inspiratsiooni oma ehteseeriale "Soft Is The Night"

Ehtekunstnik Elo Uibokand töötas neli päeva Mardul, arendades oma ehteseeriat "Soft Is The Night". Seeria räägib kontrastidest, inimlikust ja looduslikust pimedusest ning valgusest ja tuhandest õrnast toonist nende vahel. Ta kirjutas üles oma mõtteid, tundeid ja tähelepanekuid ning salvestas olemise fotodena mälukaardile.

Kuigi Mardu stuudio ei ole veel ametlikult avatud on meil suur rõõm nendest esimestest pioneeridest, kes ebamugavusi trotsides oskavad kohast rõõmu tunda ning suudavad siin kogetu ka väärilisse vormi panna.

Loe lisaks

Hõbedane lepakäbi - esimene töötuba Mardul

Nii nagu Hiiumaa ja Laulasmaa pakuvad peavarju ja inspiratsiooni Eesti kaasaegsetele heliloojatele, on Soomaa rüppe Viljandi ja Olustvere külje alla kerkimas pelgupaik ja kohtumispunkt neile, kelle looming leiab väljundi asise maailma tahketes vormides.

2014 on esimene aasta, mil Mardu ait ja hoov on täidetud suveprogrammiga, andes kinnitust, et Mardu kunsti- ja disainiresidentuuri mõte ei tööta mitte ainult meie peades, vaid omab sisu ja tähendust ka inimestele meie ümber. Mardu aita loodava kunstiresidentuuri ja töökodade eesmärk on tutvustada ja rakendada käsitöö- ja disainitehnikaid meie igapäevaelu teenistusse. Olgu selleks siis lõppeks mugavad tarbeesemed või silmailuks loodud ehted.
Loe lisaks

Mardul sai näha Eesti ehtekunsti absoluutsesse tippu kuuluvate autorite töid

Foto: Marje Eelma
Gram ehtekunstnike näitus "Ümber Nurga" on esimene teetähis rajal, mille soovime sisse tallata Soomaa põlistesse luhtadesse nii, et sellest saaks traditsioon. Tavatud näitusepaigad loovad enese ümber alati veidi lummava ning avatud oreooli. Sellised paigad avavad inimloome ja kunsti ning disaini seosed ka neile, kes seda varem pole osanud tähele panna, rikastades meid sellevõrra kogemuste ja uute vaatenurkadega. Mardu egiidi alt looduse rüppe heitnud disainerid, kunstnikud, muusikud on meie viis panustada Soomaa omapärast kõnelemisse ning sellest kooslusest kasvavate uute lugude jutustamisesse. Looduse elurikkus on alati sobinud hästi kultuuri ja kunstiloome inspiratsiooniks. Nende koosesitamine on kõnekas ja mõjus ning nii loodame tulevikus oma täna ajutistena planeeritud näitustele tuua püsiva lisa taastatava Mardu aida katuse alla loodavasse galeriisse.

Loe lisaks