Instagram

Sääsepirina alguse kontsert tuleb kolmandat korda

Sellel postitusel on 2 vastust
“Ilus ta ei ole: lage heinamaa, heinaküünid, kuhjad, harva puudega" laulis Ajavares 2013. aastal Mardu talu õuel ning tõmbas sellega käima Sääsepirina Alguse Kontserdi. Ja tegi seda sellise hooga, et tänavu tuleb kontsert juba kolmandat korda. Esimeselt õuelt üle Tipu Looduskooli hoovi on pirin jõudnud ringiga Karuskose tallu. Iga uue aastaga on kontserdikoht ja uued kampa hakanud korraldajad toonud endaga ka uusi mõtteid. Nii kestab pidu tänavu ka veidi pikemalt. Mõnusate vestetega metsa väest ja mõttest teeme algust juba kontserdi eelõhtul, 29. mail. Kontserdipäeva 30. mai juhatavad sisse Kulno Malva muusikalised uitamised ning suurel laval löövad pillid helisema kell 19.00. Lavaks on tänavu Karuskose vana küün, kus oma helipilte manavad Soomaa uduvehmeis kevadõhtusse Uku Kübar ehk Kaabu, Maarja Nuut, Imandra Lake ja Kostja Tsõbulevski bänd
Soomaa ja siinsed õued annavad kord aastas Sääsepirina Alguse Kontserdi tarbeks jupi oma iseolemise ruumi. Sestap on ka kõigi siin pillikasti lahti löövate muusikute loomingus inimese mõõtu ja sõnulseletamatu "miski". Seda seletamatut miskit tajub ka siis, kui seisad tihaseparve peletamata vanas õunapuuaias või vaatad vaiksel sammul isekeskis luhaservas jalutades korraga tõtt mõne põdraga. Loodus ja muusika seavad rütme omasoodu ja mitte kõik ei taju seda tempot ja värsimõõtu ühtmoodi. Maarja viiul käib vanade külapillimeeste mängu järgi. Sinna vahele satuvad põlismetsast kostuvad ürgsemad helid ja pisult pöörased tantsusammud. Uku Kübara ehk Kaabu klaver kõlab nagu varakevadine mets. Ja varakevadine mets on yanntiersenlikult lennukas, haarates lisaks peenemale sulepudrule ka kogenud melomaani kui lihtsa muusikasõbra tähelepanu. Imandra Lake kõlab nagu nemad ise. Ja see, et ilma ja kaugusi trotsides on Imandra Lake helidele taustaks pilte salvestades rabaservadele sattunud, ei ole ilmselt juhus. Kostja Tsõbulevski on meid "painanud" oma sooloprojektidga, kus ta jahvatab sujuvalt kokku loodushelid ja vanameister Jüssi pajatused. Sääsepirinaks sünnib aga Kostjal täiesti uus bänd. Ilmselt sünnib kolmandamal Sääsepirinal veel nii mõndagi, kuid seda näeme juba kohapeal. 

Et päevad on pikad, siis jagub helisid ka mujale. Kontserdipäeva juhatavad sisse Kulno Malva uitamised lõõtsa või torupilli saatel. Kontserdist lava ette tatsuma jäänud tantsujalad juhivad aga maikuu viimase päikesetõusuni Psühhodisko mehed Andreas McKeough ja Ahto Külvet. Nende muusika tuleb vanadelt vinüülidelt, on litrisäraline ning Karuskosele sobivalt tempokas ja pöörane.

Nagu tavaks saanud, pakub Sääsepirinal muusikale väärilist konkurentsi ka toit. Tänavuse menüü ja joogikaardi paneb kokku Miku Vegan Kohvik. Mikk on Soomaal sage külaline ja sestap on ta ka vääriline mantlipärija meie senisele kokale Ann Ideonile. Seda enam, et Mikk oskab ehk siinsest lokkavast "maltsast" ka uusi maitseid välja võluda. 

Sääsepirina Alguse Kontsert on esimesest korrast saati plaanitud käima külakorda ja toimub iga aastal Soomaa eri paigas. Sel aastal oleme Karuskose talus, kuhu Mariell ja Rene on kujundamas Soomaal matkajate baaslaagrit. Sestap on kontserdi raames kõigil nii suurtel kui väikestel hea võimalus Karuskose pererahva käe all õppida erinevate veesõidukitega ohutult ja osavalt ringi käima.

Soomaa on rahu armastav maanurk ja meile meeldiks hästi, kui jõuaksime ka kõigile konterdikülastajatele silma vaadata ja tere öelda. Ja et inimese mõõt on teada, siis on ka pileteid jagada piiratud arv – kõigil, kellel on kindel plaan tulla, soovitame seega pileti eelmüügist ära osta.

Pileteid ja infot saab Karuskose kodulehelt http://www.karuskose.com
Vahelduva eduga pudeneb igasugu infot ka Facebookis.

2 vastust

Hea anonüümne kommenteerija,

Sääsepirina Alguse Kontsert on esimesest korrast alates kulude katteks pileteid müünud. Kuis muidu saaksime me tasuda esinejatele nende vaeva eest või pakkuda vabatahtlikele ulualust ja toidupoolist.

Juhul, kui Sinul mõlgub meeles mõni hea kateallikas, millest saaksime oma kontserdi korraldamise kulud edaspidi katta nii, et võiksime jagada vabapääsmeid kõigile, siis anna teada.
Rait, 14. aprill 2015
Nojah, sedasi muudetigi ilus ettevõtmine piletiga kommertsiks. Häbi peaks olema, sedasi häid algatusi ära solkida!!! IRW, 14. aprill 2015

Lisa kommentaar

Email again: