Instagram

Esimene Sääsepirina Alguse Kontsert oli inspireeriv!

1. juunil 2013 toimus Mardu talu õuel esimene Sääsepirina Alguse Kontsert. Kontserdil astusid üles Helsingis elav Soomaa juurtega folk-poppi viljelev Pastacas, kitarrist ja helilooja Argo Vals, jazzi taustaga Ajavares ning pärimusmuusika duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu. Muusika kõrvale pakuti ausat toitu pop-up kohvikus Magda. Lastele oli avatud tegelusõu.
1. juuni hommikul tervitas meid Mardul lauspäike ja 25 soojakraadi. Kui me olime Raiduga eelnevatel nädalatel no nii iga paari-kolme tunni tagant Norra ilmateadet vaadanud ja kord rõõmustanud ning siis jälle juukseid kitkunud, siis lõppeks vedas meil ilmaga ikka tohutult.

Kontserdipäeva hommikuks oli Mardule kogunenud tosinkond vabatahtlikust abilist, kelle vahel sai hommikusöögilauas ära jagatud vajalikud tööd. See oli nii äge, kuidas talumaja suurest toast sai ühtäkki pop-up kohvik Magda, õue telk ja lauad üles, aidaesine laste tegelusteks korda ning niidule kerkis lava. Päris pidulik oli, kui meil õnnestus (pärast Paavo jõu- ja ilunumbreid redeli ja nööriga) rahvusvärvides vimpel masti tõmmata. Lõunapaiku tegi Ajavares heliproovide otsa lahti ning saabus Magda külaliskokk Ann Ideon kogu kohviku toidukraami ja oma ägeda olemisega.

Pealelõunal saabusid esimesed külalised, kokku oli kontserdikülastajaid sadakond – parimad külalised, keda keegi võiks üldse kunagi tahta! Isegi üks üsna kriitiline tüüp (kellel enda sõnul sõpru ei olevat) pidi tunnistama, et toredate inimeste kontsentratsioon oli keskmisest tuntavalt kõrgem. Eriliselt sooja tunde tekitas see, et lähedalasuvate Tipu, Riisa ja Sandra külade elanikud said kiirel suveajal mahti kontserdile tulla.

Ja õhtupoolikul kontsert algaski. Avasõnad ütles Rait, kus ta rääkis, et on Sääsepirina Alguse Kontserdi mõtet juba paar-kolm aastat endas kandnud ning inspiratsiooni sai ta Ajavarese lugudest “Rabalaul” ja “Ilus ta ei ole” (saate järelkuulata “Rabalaulu” ETV Terevisiooni 31. mai salvestusest). Olgu siin veelkord esinemise järjekorras ära loetletud kõik Mardul üles astunud muusikud - Ramo Teder ehk Pastacas, Argo Vals, Ajavares ning duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu. Kogu kooslus sobis Mardule täiesti suurepäraselt! Vaadake Marje Eelma salvestust Pastaca viimasest loost Mardul, mõistate?


Kui Kulno ja Tõnis viimastena lavale läksid, siis sai ka tants hoo sisse ja Kulno/Tõnis tegid veel kaks lisalugugi. Pean tunnistama, et korraldajana kõiki esinejaid mul ei õnnestunudki kuulata, aga sain lähedalt jälgida seda pühendumust ja perfektsionismi, kuidas Argo Vals oma esinemiseks valmistus. Ta mängis kontserdieelsel ööl kella poole neljani ja kui enne heliproovi talle ööbimispaika järgi läksin, siis ta oli ka ennast mängima unustanud. Väga, väga inspireeriv!

Kontserdipäeval tegi oma teise etteaste kunagi traagiliselt hukkunud Mardu peremehe kasutütre nime kandev pop-up kohvik Magda. Mmm... Magda, seal oli kõik nii ilus - antiiksed lauad tihedalt koos, piibelehed ja sookailud vaasides, küünlad laual, eestiaegsetes põlledes teenindajad ning võrratu menüü. Ma ei saa jätta siia menüüd ka lisamast: teriyaki-laimimarinaadis küpsetatud sealiha, kartuli-juurselleripudru ja õunasalatiga, kruubi-suitsukala salat selleri ja tomatiga, tomati-kitsejuustu püreesupp ning Pavlova Põltsamaa Kuldse kreemi ja rabarberiga. Magdas öötundideni kestnud sumin oli vägev! Muide, sumin jätkus veel järgmise päeva hommikusöögilgi.

Kontserdile olid väga oodatud ka pered lastega. Lastele oli avatud tegelusõu, kus oli põnev täiskasvanutelgi. Kohaliku Stella Martsoo eesvedamisel uuriti tiigielukaid, meisterdati putukapilli ning tehti kivist kärsakaid ja muid loomi.

Aga pildid kipuvad ikka rohkem rääkima - allpool lingid Sandra, Marje ja Kristina jäädvustustele:


Sandra Urvaku fotod

Marje Eelma fotod

Kristina Orioni fotod

Suur-suur aitäh kõigile! Sääsepirina Alguse Kontsert jääb järgmist kevadet ootama!

Aitäh abi eest Kõpu vald, Tori vald, Idla Antiik, Genialistide Klubi, Pärimusmuusika Ait, Kuhjavere külaselts, Tori rahvamaja, Kolm Lõvi Tartus, Tuumik Stuudio, Genika Õllemeistrid, 75cl, Külapood ja Kodukõrts.

Lisa kommentaar

Email again: