Sääsepirina Alguse Kontserdi korralduse eest vastutavad seekord peaosas Anu, Dagmar, Liina ja Rait. Lisaks on meil abis Karuskose talu pere ja loendamatu hulk häid sõpru.Anu Almik

Anu ühendab ja juhib inimesi kui mõtteid. Anu leidis ennast Soomaalt üsna ootamatult vääramatutest jõududest kantuna – prantsatas keset parajalt segast ideed luua Mardule kunstiresidentuur. Peale selle toimetab ta 7. Tallinna Rakenduskunsti Triennaali naiskonnas ning eksperimenteerib Soomaa metsistega, teeb võrratuid küpsetisi ja on alati oodatud kaaslaseks suitsusaunalaval. Sääsepirinal? Anu tüürib protsessi juba neljandat korda ja teeb kõike, mida parasjagu teha on vaja.

Liina Gross

Kui Maimoja talu perenaine Liina parasjagu džunglis tiigritega ei tegele, siis võib teda kohata Soomaal. Loodus, loomad ja muusika täidavad ja toidavad tema hinge. Igapäevaselt töötab ta Eesti Pärimusmuusika Keskuse välissuhete juhina. Kuna ürituste korraldamine kuulub tema tööülesannete hulka, siis need teadmised ja kogemused, mis aastatega kogunenud, aitavad ikka ja jälle Sääsepirina kuulajateni tuua. Sääsepirinal vastutab ta peamiselt selle eest, et festivalil ikka raha oleks ja taotlused õigel ajal tehtud ning kogu muu paberimajandus korras.

Rait Parts

Püsimatu krantsina on Raidul üheksa ametit: projektijuht, galerist, hostelipidaja, pärandkultuuri spetsialist, esseist, kontserdikorraldaja ja talgumeister. Aga kümnes pole mitte nälg, vaid hoopis kokakunst. Raidu Punase Raamatu Restoranis on vähemalt pool alati lugu, kus juurikatega keedetud marineeritud räimest saab udupeene sajanditevanuse retsepti järgi tehtud muinaseesti kalaborš. Sääsepirinal orkestreerib Rait Mardu talu kirjutuslaua tagant neljandat aastat kontserdi programmi, kirjutab kokku tekste ja visandab vaikselt seda, kuhu ning kelle muusika saatel kontsert järgmisel aastal võiks suunduda.


Dagmar Hoder

Igas korralikus taluõues õitseb alati mõni eriliselt uhke lill. Õitseb enese ja ümbritseva ilma rõõmuks. Nii on ka Dagmariga, kes Saksamaalt Eestisse vabatahtlikuks tulles leidis väljakutse ja eesmärgi ühest hüljatud koolimajast ja inimestes selle ümber. Tipu Looduskooli perenaisena on Dagmar aastaid olnud Tipu küla hingehoidja. Tema kindlameelsus on eeskujuks heaks ka kõigile teistele, kes ennast siia maanurka hiljem elama on sättinud. Sääsepirina Alguse Kontserdil on Dagmari teha lõbustused lastele.