Instagram

Mardu stuudio esimene omatoode sai hoo sisse tootearendusprogrammis PESA

17. juunil lõpetab Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA teine lend, kus teiste hulgas  arendas oma esimest omatoodet ka Mardu stuudio. Koolitusprogrammi edukalt läbinud tooteideid tutvustatakse laiemale avalikkusele juba traditsioonilise rändnäitusega, mis saab alguse Tallinnas Eesti Disaini Majas. 

Loov Eesti algatatud "PESA" virtuaalne aastane koolitusprogramm toetab alustavat ettevõtjat tootearenduse, turunduse, äriplaani koostamise, finatseerimise planeerimise ning strateegilise juhtimise valdkonnas. Programmi on koostanud professionaalsed koolitajad, nõu annavad personaalsed mentorid ning kaasatakse valdkonna eksperte.
"Massilise appide arendamise kõrval on uute tootearenduse start-up’ide toetamine jäänud tagaplaanile. Loov Eesti täidab seda lünka ning meil on hea meel, et virtuaalsest tootearendusprogrammist PESA on võrsunud taas 12 põnevat tooteprojekti. Lõpetajate loominguga saab tutvuda Tallinnas Disaini Majas alates 17. juunist ning suve jooksul ka Pärnus, Viljandis ja Tartus," rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Mardu stuudio meeskond osales PESAs inkubaatoris projektiga "Wilderness dreams"

"Wilderness dreams" on Euroopa põlisloodusaladele tüüpiliste ning hävimisohus looma- ja linnuliikide elukäiku vahendav voodipesukomplekt. Minnes inimese kõige intiimsemasse ruumi, tema magamistuppa ja voodisse, püüab toode teadvustada loomade oma ruumi ja sealt tulenevalt ohustatud liikide elupaikade kaitse vajalikkust. Toote müügist saadav tulu on planeeritud suunata jäljemustritel kujutatud ikoonliikide elupaikade kaitseks ja uute sarnast sõnumit kandvate tarbeesemete loomiseks. Tooteseeria on Mardu tallu rajatava avatud stuudio esimene omatoode, see väljendab Mardu stuudio maailmavaadet ja missiooni. “Wilderness dreams” on loodud koostöös Tuumik Stuudioga.

Lisaks Mardu esimesele projektile lõpetas sellel aastal PESA programmi veel 11 tooteprojekti, mille hulgas leidus disainmööblit, lauanõusid, lauamänge, kardinaid, jalanõusid jt. Üks projektidest on sotsiaalne ettevõte, kus paberkottide valmistamisel kasutatakse erivajadustega tööjõu abi. PESA projektid 2012.-2013. aastal olid järgmised: k00d.ee, Linnupette Lusikad, Goldmerk, MAKU, Kiriline, KAAL Disain, Projekt 0.72, E. Strauss, Nutikas Eesti Asi, Kontuur, Suzani.

Rändnäituse esimest etappi saab näha Tallinnas Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8) kuni 30. juunini.

Edasi on võimalik näitust näha:
Pärnus: Pärnu Külastuskeskuses (Uus t 4): 8. - 21. juulil
Viljandis: Viljandi Kultuuriakadeemias (Posti 1): 24. juulist - 07. augustini
Tartus: Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17): 15. - 30. augustini

Lisa kommentaar

Email again: