Instagram

Gram ehtestuudio näitus “Ümber Nurga” rändab Soomaale

31. mail avatakse Soomaal Mardu talu õuel Gram ehtestuudio näitus “Ümber Nurga”. Rändnäituse esimene vaatus leidis aset varakevadel Tallinna vanalinnas Hobusepea 2 sisehoovis, suvisel Soomaal on oodata juba värvilisemat ja lopsakamat loomet. Oma töid esitlevad kümme kunstnikku -  Kertu Tuberg, Kristiina Kibe, Linda al-Assi, Lisa Kröber, Maarja Niinemägi, Marita Lumi, Merle Kasonen, Birgit Skolimowski, Ettel Poobus ning Kärt Maran.
“Ühes stuudios töötavate kunstnikena oleme ühendatud nähtamatu seeneniidistiku kaudu, võrsudessamast pinnasest, ent kasvatades eriilmelisi vilju,” sõnas üks Gram stuudio ehtekunstnikest Merle Kasonen. “Näitusel olevad ehted on algtõuke saanud ajast ja keskkonnast, kuhu need loodud on; tähendustest ja seostest, mis selle kaudu tekivad.” Ehteloome tutvustamise kõrval väärtustab näitus unustusse jäänud või veel välja ütlemata mõtteid ja avastamata nurgataguseid.

Näituse omalaadne eksponeerimispind, mille ideelahenduse on välja töötanud KAMP Arhitektid, asub seekord ürgmetsade keskele eksinud Mardu talu niidul. Näitus on külastajatele tasuta ja jääb avatuks kuni 27. juulini. Kahe näitusekuu nädalavahetustel on Grami kunstnikud Mardul, et avada külastajatele näitusetööde sisu ja loomislugu.

Näituse lahtioleku viimast nädalavahetust, 25.-27. juulit kroonib Grami kunstnike Kertu Tubergi, Linda al-Assi ja Merle Kasoneni juhendatav ehte valamise töötuba. Töötuba on avatud kõigile soovijatele, eelteadmised metallitöö tehnoloogiatest ei ole vajalikud. Registreerumine Grami kodulehel käib.

Gram on 2008. aastal asutatud ehtekunstnike stuudio, mis asub Hobusepea tänaval Tallinna vanalinnas. Grami kunstnike loomingu kohta käivateks märksõnadeks on: autoriehe, väikesed tiraažid, väärikad materjalid, klassikalisi võtteid väärtustav töökultuur.

Mardu talu on üks Soomaa vanemaid põlistalusid, mis on uue hingamise leidnud loome ja disaini ideede kiirendina. Kaugemas tulevikus avatakse siin aga avatud stuudiona toimiv residentuuri ja näitusepind.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu

Näitus on avatud: 31.05 - 27.07.2014 K-P/12.00-18.00
Asukoht: Mardu talu, Tipu küla, Kõpu vald, Viljandimaa Soomaa rahvusparki läbiva Kõpu-Jõesuu mnt 18. kilomeetril

Lisainfo:
Merle Kasonen
Gram ehtekunsti stuudio
tel: 528 1637
e-post: gram@gram.ee
http://www.gram.ee

Anu Almik
MTÜ Mardu stuudio
tel: 505 8390
e-post: anu@mardu.ee
http://www.mardu.ee/

Lisa kommentaar

Email again: